Blog

В Івано-Франківській ТПП на коруглому столі релокований в область бізнес розповів владі про свої проблеми
Автор
Перегляди 401
Дата публікації 2023-03-29

28-го березня у конференц-залі Івано-Франківської ТПП відбувся круглий стіл, спрямований на розвиток комунікації між релокованим бізнесом та владою. В заході взяли участь як предствники релокованих підприємств, так і депутати місцевих рад, представники місцевої влади, служби зайнятості, податкової служби, експерти. Серед багатьох проблем учасники виділили загальні: 
- проблеми з площами,
- блокування податкових накладних,
- відсутність кваліфікованих працівників.
Керівник одного з підприємств, яке релокувалося з Харкова, розповів: «Блокування податкових відшкодувань - це жах, ми на межі життя і смерті. Нам ніколи за всі роки роботи не блокували податкові накладні, а з жовтня нам заблокували всі податкові накладні. Ми вкладаємо кошти, закупляємо сировину, платимо зарплати, кошти на податковому рахунку є, але вони заблоковані».
Щодо питання оренди площ для виробництв учасники круглого столу запропонували місцевим владам провести аудит площ, зокрема тих, які є в комунальній власності, щоб всі, хто їх потребує, змогли скористатися.
Під час обговорення також виникла ідея створити за грантові кошти від служби зайнятості кількамісячні професійні навчальні курси з різних спеціальностей .
І це лише кілька з багатьох прикладів, що засвідчили ефективність круглого столу.
Проєкт з підтримки релокованого бізнесу реалізується Івано-Франківською ТПП за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).
>

Прокоментуйте статтю!

Автор дізнається Вашу думку!