Blog

«Розвиток бізнес-сектору України»: Івано-Франківська ТПП за підтримки USAID завершила реалізацію великого проєкту
Автор
Перегляди 157
Дата публікації 2022-12-23

 

Міжрегіональною конференцією «Розвиток бізнес-сектору України. Відновлення» 15-16 грудня 2022 року Івано-Франківська ТПП завершила великий проєкт, реалізований за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку USAID.

Проєкт стартував в липні 2022-го та дозволив підприємствам із 9 областей України: Чернігівської, Харківської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Полтавської, Житомирської та Одеської, розвивати партнерства з підприємствами Прикарпаття та тиражувати ефективні практики бізнесу.

В рамках проєкту з липня по грудень 2022-го року відбулося вісім навчальних бізнес-турів Івано-Франківщиною, що дало можливість підприємцям отримати нові знання та налагодити особисті зв’язки.

Тематикою турів були:

 • Бізнес-тур у сфері інформаційних технологій з відвіданням панельних дискусій та ІТ-підприємств.
 • Тур «Великі підприємства».
 • «Деревообробна та меблева промисловість».
 • Бізнес-тур «Індустрія гостинності та внутрішній туризм».
 • Тур «Сільськогосподарська обслуговуюча кооперація та органічне сільськогосподарське виробництво».
 • Тур «Крафтові виробництва та локальні ремесла»   
 • Тур «Харчова промисловість.
 • Тур «Легка промисловість».

Ці заходи та бізнес-тури стали трампліном для майбутньої співпраці – були створені спільні продукти, підприємства та проєкти, учасники освоїли нові ринки та створили міжрегіональні ініціативи. 

На початку вересня Івано-Франківську торгово-промислову палату відвідала делегація на чолі із представницею Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Керівницею Проєкту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI III) Ерікою С’юзан Беркенпас. Тоді, під час спілкування, учасники зустрічі обговорили критерії успіху проведення бізнес-турів, історію співпраці, формат і запланували кінцевий захід проєкту - Міжрегіонального економічного бізнес форуму, який і був проведений 15-16 грудня.

В завершальному заході проєкту – конференції «Розвиток бізнес-сектору України. Відновлення», взяли участь близько 200 учасників, серед яких: представники бізнесу і громадськості, представники керівництва Міністерства розвитку громад та територій, Мінекономіки, Мінцифри, Держагентства розвитку туризму, керівництво ОВА, ТПП України та регіональних ТПП, голови територіальних громад, представники міжнародних програм, які реалізуються в Україні.

В вітальному виступі президент Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович зазначив: «Наші герої зараз боронять нашу землю. Ми ж маємо свій фронт – економічний… На одній із британських конференцій я почув фразу, що «Україна повинна бути сильна в безпековому плані, як Ізраїль, в економічному та промисловому– як Німеччина, в інформаційному і цифровому – як Естонія, а по рівню заможності – як Швейцарія». І нам це під силу!»

На загальному засіданні учасники Конференції підвели підсумки проєкту та визначили напрями майбутньої співпраці.

Відбулися панельні дискусії за темами.

 • Підтримка малого та середнього підприємництва з боку держави. Податкова та регуляторна політика. Стимулювання розвитку бізнес-середовища місцевою та регіональною владою.
 • Підтримка економіки України. Інструменти для бізнесу (кредитування, гранти, імпортозаміщення). Експорт: можливості та перспективи розвитку.
 • Економічний розвиток громад – у партнерстві з Асоціацією міст України.
 • Енергобезпека. Альтернативна енергія. Екобезпека.
 • Інформаційно-діалоговий майданчик «Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення» (Проєкт USAID «Економічна підтримка України»).

Один із учасників Конференції сказав: «Оцінка за десятибальною шкалою – 12! Хотілося б, щоб такі конференції стали щонайменше щорічними».

>

Прокоментуйте статтю!

Автор дізнається Вашу думку!