Blog

Засвідчення форс-мажорів
Автор Ольга Матейко
Перегляди 1814
Дата публікації 2021-04-06

Що таке форс-мажор чи обставини непереборної сили?
В українському законодавстві цей термін визначено як надзвичайні та невідворотні обставини, які об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків відповідно до законодавчих та інших нормативних актів.
Та, які саме обставини можна рахувати форс-мажорними, а які ні? В роботі з нашими клієнтами ми часто зіштовхувалися з випадками неправильного трактування обставин непереборної сили.
Саме тому, ми хочемо виокремити найважливіші пункти, які не є форс-мажором: 
  • фінансова чи економічна криза,
  • зростання офіційного та комерційного курсів іноземної валюти до національної валюти,
  • дефолт,
  • відсутність на ринку необхідних для виконання зобов'язання товарів,
  • відсутність у боржника необхідних коштів.
Підставою для засвідчення форс-мажору є наявність однієї або більше обставин.
У світлі кризи, спричиненої пандемією COVID-2019, чимало підприємців стикнулися із неможливістю виконання своїх договірних зобов'язань. Тому цей інструмент опинився «на піку популярності» в реаліях сьогодення. Та, мало хто знає, що після закінчення форс-мажорних обставин сторони всерівно зобов'язані виконати умови договору. А сам сертифікат автоматично не звільняє суб'єктів господарювання від виконання своїх обов’язків, а лише є доказом, яким заявник може скористатися для відтермінування виконання своїх договірних зобов'язань або під час судового спору.
У будь якому випадку, якщо Ви не впевнені чи ваша ситуаціє є обставиною непереборної дії, ми будемо раді надати Вам безкоштовну консультацію.
>

Прокоментуйте статтю!

Автор дізнається Вашу думку!