Blog

Обсяг імпорту та експорту Івано-Франківської області за 2018-2019рр.
Автор Ольга Бортник
Перегляди 317
Дата публікації 2020-06-15

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2018р. становили  871,7 млн.дол. США, імпорту – 836,3 млн.дол. США. Проти 2017р. обсяги експорту збільшилися на 31%, імпорту – на 30,2%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 35,4 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,04.

За кількістю імпортованих товарів, Прикарпаття, за даними Головного управління статистики, – на другому місці.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти зі 103 країн світу. Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини, Індії, Туреччини, Польщі, Чехії, Італії, Білорусі, Латвії. В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Румунії, Китаю, Польщі.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 560,5 млн.дол. США або 64,3% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з 2017р. на 36,1%.

За обсягами експорту послуг Івано-Франківська область посіла 15 місце серед регіонів України, за індексом експорту послуг – 11 місце. Франківські підприємці надали послуги 101 країні, за даними Головного управління статистики. Найбільші обсяги послуг надали мешканцям Румунії, Чехії, Кіпру, Швеції, Німеччини, Польщі.

У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічних та електричних машин, деревини та виробів з деревини, мінеральних продуктів, живих тварин, продуктів  тваринного походження.

Близько 70% обласного експорту послуг займали послуги з переробки матеріальних ресурсів, 11,4% – транспортні,
10,6% – послуги, пов’язані з подорожами, 5,9% – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Мешканці Івано-Франківської області імпортували послуги з Польщі та Данії, а також з Німеччини, Італії, США, Швеції. В імпорті послуг 37,4% обсягів припадало на ділові, 30,9% – на транспортні, 11,2% – на послуги, пов’язані з подорожами, 9,6% – на послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Білорусі, Польщі, Китаю, Румунії, Італії, Болгарії.

>

Прокоментуйте статтю!

Автор дізнається Вашу думку!