Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили)

Хто засвідчує форс-мажорні обставини?

Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати відповідно до ст. 14-1 Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) з усіх питань договірних відносин, інших питань, а також зобов'язань/обов'язків, передбачених законодавчими, відомчими нормативними актами та актами органів місцевого самоврядування, крім договірних відносин, в яких сторонами уповноваженим органом із засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) визначено безпосередньо регіональну ТПП.

Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) - є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди, тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами.

Документ, який засвідчує настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) -
сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили)

Роз'яснення:

У зв'язку з введенням в дію з 15.10.2014 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 № 1669-VII та відповідно з внесеними змінами та доповненнями до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» від 02.12.1997 № 671/97-ВР, рішенням Президії ТПП України від 21.10.2014 № 42(3) регіональні торгово-промислові палати уповноважені за зверненнями суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб засвідчувати та видавати сертифікат про такі обставини.

Форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) засвідчуються за зверненням суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб по кожному окремому договору, податковим та/чи іншим зобов'язанням/обов'язком, виконання яких настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання яких стало неможливим через наявність зазначених обставин.

Заява за встановленою ТПП України формою про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) подається за підписом керівника підприємства, організації та з відбитком печатки підприємства, або за його дорученням - довіреною особою. Заява фізичної особи подається за її підписом особисто або за її дорученням - довіреною особою.

Проформи заяв про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили):

  1. Заява про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) для суб'єктів господарування/фізичних осіб за договірними зобов'язаннями (Додаток 1 - скачати (doc, 76.4 KB).
  2. Заява про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) для суб'єктів господарування/фізичних осіб за податковими зобов'язаннями (Додаток 2 - скачати (doc, 72.9 KB).
  3. Заява про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) для суб'єктів господарування/фізичних осіб за податковими зобов'язаннями для списання безнадійного податкового боргу (Додаток 3 - скачати (doc, 84.4 KB).

Заявник несе відповідальність за повне та належне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників, достовірність викладених фактів, наданих документів, доказів, даних, вірність завірених ним копій згідно з чинним законодавством України.

Неналежне та неповне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників та/або ненадання документів, передбачених у цій заяві, є підставою для залишення заяви без розгляду з повідомленням про це заявника письмово.

Прийнята заява підлягає розгляду залежно від складності та обсягу документів протягом семи робочих днів із дня звернення суб`єкта господарської діяльності та протягом двадцяти одного робочого дня - з дня звернення фізичної особи.

Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) належить до статутних функцій Торгово-промислової палати України, регіональної ТПП, послуги з надання якої здійснюються згідно встановленими тарифами.

Вартість засвідчення обставин форс-мажору

Тарифи на послуги із засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) передбачають звичайний, терміновий порядок розгляду заяви і видачі сертифіката про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та/або видачу сертифіката додатково іноземною мовою, за бажанням заявника.

Тарифи засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) - скачати (pdf, 100.0 KB)

При терміновому порядку розгляду заяви і видачі сертифіката вартість послуги визначається з урахуванням коефіцієнта «2».

При видачі сертифіката іноземною мовою застосовується коефіцієнт «3».

При терміновому порядку розгляду заяви і видачі сертифіката додатково іноземною мовою вартість послуги визначається з урахуванням коефіцієнта «5».

Суб'єкти малого підприємництва для отримання безкоштовно сертифіката про настання форс-мажорних обставин, незалежно від підстави виникнення зобов’язання (договірні зобов’язання, сільгоспвиробники, податкові зобов’язання тощо), разом із заповненою заявою встановленої форми, крім вказаних у ній документів, додатково надають документи, що підтверджують їх статус заявника як суб'єкта малого підприємництва.

Найближчі події

лютого 2018
MoTuWeThFrSaSu
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234

Митне оформлення

Інтерактивна карта підрозділів митного оформлення в Івано-Франківській області

Карнет АТА - спрощене митве оформлення тимчасового вивезення товарів

Системи безпеки (відеонагляд, сигналізація, контроль доступу), системи опалення (теплі підлога, інфрачервоні обігрівачі)

Facebook

Івано-Франківська торгово-промислова палата