Карнет ATA

Карнет АТА

Карнет ATA - уніфікований міжнародний митний документ, який відповідно до положень Конвенції про тимчасове ввезення, укладеної у м.Стамбулі 26 червня 1990 року:

  • дозволяє звільнене від мита, митних зборів і податків тимчасове ввезення товарів протягом до одного року на території країн-учасниць міжнародної системи ATA (далі - країн-учасниць);
  • приймається митними органами країн-учасниць замість своїх національних митних документів;
  • є міжнародною чинною гарантією сплати країні-учасниці ввізного мита і податків згідно її національного законодавства у разі порушення режиму тимчасового ввезення.


Карнет ATA, виданий в Україні, являє собою книжку формату А4, зброшуровану з певної кількості аркушів різного призначення та кольору:

1. Верхня та нижня обкладинки зеленого кольору.
2. Відривні документи жовтого (для митних органів України як країни тимчасового вивезення товарів), білого (для митних органів країн тимчасового ввезення) і блакитного (для митних органів транзитних країн) кольорів.
3. Невідривні документи для кожного відривного документа відповідно жовтого, білого і блакитного кольорів.

Кількість відривних та невідривних документів, з яких комплектується книжка ATA, залежить від кількості країн тимчасового ввезення, а також кількості транзитних країн, через митну територію яких прямує вантаж.

1. Перша сторінка зеленої обкладинки містить на лицевій стороні офіційний серійний номер, термін дії карнета ATA, мету його застосування, країни, в яких передбачено його використання, печатку, дату та підпис уповноваженої особи торгово-промислової палати, яка видала карнет ATA, а також підпис (та печатку) власника карнета ATA.

Номер карнета АТА дублюється на всіх відривних та невідривних документах.

Друга сторінка зеленої обкладинки містить Загальний перелік товарів, засвідчений підписом уповноваженої особи і печаткою торгово-промислової палати, що видала карнет ATA. Загальний перелік товарів дублюється на всіх відривних документах і не може бути змінений після видачі карнета ATA.

За браком місця для надання Загального переліку товарів можуть використовуватися додаткові аркуші зеленого кольору. У цьому випадку додаткові аркуші повинні бути продубльовані у відповідному кольорі й для всіх відривних документів. На всіх додаткових аркушах до Загального переліку товарів має бути номер карнета ATA.

Третя сторінка зеленої обкладинки містить інструкції щодо користування карнетом ATA.

Четверта сторінка зеленої обкладинки містить перелік національних асоціацій-гарантів країн-членів міжнародної гарантійної мережі системи АТА та реквізити особи, що видала карнет АТА.

2. Жовтий відривний документ EXPORTATION/ВИВЕЗЕННЯ використовується при митному оформленні тимчасового вивезення товарів з України.

Жовтий відривний документ REIMPORTATION/ЗВОРОТНЄ ВВЕЗЕННЯ використовується при митному оформленні зворотнього ввезення товарів, що були тимчасово вивезені, до України.

Білий відривний документ IMPORTATION/ВВЕЗЕННЯ використовується при митному оформленні тимчасового ввезення товарів до країни/митної території тимчасового ввезення.

Білий відривний документ REEXPORTATION/ВИВЕЗЕННЯ використовується при митному оформленні вивезення раніше ввезених товарів із країни/митної території тимчасового ввезення.

Блакитні відривні документи TRANSIT/ТРАНЗИТ використовуються для митного оформлення товарів при його переміщенні територією транзитної країни/митної території.

3. Для кожного із вищезазначених відривних документів у складі карнета ATA передбачені невідривні документи відповідного кольору. Ці документи оформлюються службовцем митного органу разом із відривними документами, до яких вони належать.На відміну від відривних документів невідривні документи залишаються в карнеті ATA.

Більш повне уявлення про карнет ATA можна отримати завантаживши його формуляр-зразок з необхідними поясненнями.

Найближчі події

лютого 2018
MoTuWeThFrSaSu
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234

Митне оформлення

Інтерактивна карта підрозділів митного оформлення в Івано-Франківській області

Карнет АТА - спрощене митве оформлення тимчасового вивезення товарів

Системи безпеки (відеонагляд, сигналізація, контроль доступу), системи опалення (теплі підлога, інфрачервоні обігрівачі)

Facebook

Івано-Франківська торгово-промислова палата