Івано-Франківська Торгово-Промислова Палата

ІФТПП

(0342) 52-33-47

У Івано-Франківській торгово-промисловій палаті , 9 липня, відбулося обговорення нового Податкового Кодексу Розвитку

10 лип. 2019 р., 14:00:00

У Івано-Франківській торгово-промисловій палаті , 9 липня, відбулося засідання круглого столу з метою обговорення нового Податкового Кодексу Розвитку, який був розроблений  Всеукраїнською громадською організацією "Асоціація платників податків України" ( ВГО АППУ) спільно із представниками бізнесу.

Президент Асоціації платників податків України - Грігол Катамадзе обговорив проблематику податкової системи України і зі своєю командою фахівців представив основні положення нового Податкового Кодексу Розвитку.

Команда Асоціації платників податків України презентувала Топ -10 Пріоритетів Бізнесу і одним із головних пунктів пан Катамадзе виділяє саме прийняття нового Податкового та Митного кодексу.

Важливо , що представники ВГО АППУ зазначили, що в проекті Податкового кодексу запропоновано запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств.

«Податок на прибуток є болісною темою для підприємців» - стверджує пан Катамадзе. «Що таке бізнес? Чому на сьогоднішній день люди відносяться до бізнесу, як до криміналу? А бізнес насправді сплачує податки. І держслужбовці отримують заробітну плату із цих сплачених податків.»

Керівник ДФС в області Ірина Столярик  продовжила болючу тему податкування і зазначила, що  нам всім треба вчитися податковій культурі. Посадовиця також відмітила, що важливим є повернути заробітчан в Україну і стимулювати їх працювати в країні, а платити податки має бути почесно.

Ігор Росипайло – начальник управління держпраці в Івано-Франківській області зі свого боку зазначив, що потрібно створити сприятливий клімат, щоб люди прагнули сплачувати податки.

Начальник Івано-Франківської митниці ДФС Василь Ватаманюк сказав, що діалог між бізнесом та державою – це найкращий спосіб для впровадження змін. Пан Ватаманюк підтримав ідею, щодо спільного режиму транзиту. Також відмітив нову ініціативу про так званий митний борг. «Для платників податків вона має бути корисною. Я підтримую такі зміни.”, – зауважив пан Ватаманюк.

Керівник агенції регіонального розвитку – Віктор Вінтоняк  зазначив «вибори , що наступного року в умовах нового адміністративно-територіального устрою дають ще більші можливості громадам. Неприйнятність використання в політичних цілях коштів Державного фонду регіонального розвитку, який щороку зростає».

 Завершуючи пан Віктор Вінтоняк подякував за презентацію і можливість долучитись до обговорення таких документів які фактично є завданням для нової влади.