05
черв.

Поступки Європи в торгівлі з Україною

Євродепутати підтримали подальші поступки в торгівлі з Україною, за винятком ряду сільськогосподарських продуктів.

Серед товарів, на які поширяться зміни, є натуральний мед, крупи, виноградний сік, кукурудза, ячмінь, овес та інші.

В ході голосування про внесення змін до пропозиції Комісії, депутати Європарламенту в четвер затвердили серед іншого, що:

  • томати, пшениця і сечовина (сировина для добрив) більше не користуються додатковими перевагами квот, ніж ті, які викладені в Глибокій і Всеосяжної Угоді про Зону Вільної Торгівлі (DCFTA);
  • боротьба з корупцією стає умовою надання Україні пільгової експорту;
  • представники промисловості, а не тільки держави-члени, можуть запросити дослідження з питання про можливі заходи захисту виробників ЄС.

Поправки були підтримані 475 голосами проти 102 при 61 утрималися.

Цитата

"При наданні додаткових тимчасових торгових преференцій, Європейський парламент хоче підтримати поточні реформи, зміцнення малих і середніх підприємств та забезпечити необхідний стимул для розширення торгових потоків. Я сподіваюся, що ці заходи будуть стимулювати наші відносини і ефективно допомагати Україні", - доповідач Ярослав Валенса.

Швидкі факти

DCFTA - частина Угоди про асоціацію і тимчасово застосовується з кінця січня 2016 року, передбачає взаємне відкриття ринків товарів і послуг. З урахуванням економічних труднощів України та її зусиль з реформування, ЄС буде пропонувати нові додаткові торгові поступки Києва. ЄС є найбільшим торговим партнером України, в той час як на Україну припадає 0,8% від загального обсягу торгівлі ЄС. Український експорт в ЄС склав € 12,7 млрд. в 2015 році, в той час як експорт з ЄС в Україну - € 13,9 млрд. в тому ж році.

MEPs back further trade concessions to Ukraine, with exceptions

Найближчі події

лютого 2018
MoTuWeThFrSaSu
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234

Митне оформлення

Інтерактивна карта підрозділів митного оформлення в Івано-Франківській області

Карнет АТА - спрощене митве оформлення тимчасового вивезення товарів

Системи безпеки (відеонагляд, сигналізація, контроль доступу), системи опалення (теплі підлога, інфрачервоні обігрівачі)

Facebook

Івано-Франківська торгово-промислова палата