24
трав.

Як розвивати бізнес з ЄС (UOPENEU)?

UOPENEUУ 2016 році розпочався новий етап зовнішньо-економічних та торгівельних відносин України із країнами Європи та Росією. В силу різних обставин, кардинально змінились вектори та умови ведення експортно-імпортних операцій.

Перш за все, з 2016 року для України відкрилась всеосяжна зона вільної торгівлі з ЄС, чим дала доступ нашій країні до одного із найбільших ринків у світі, що майже у сто разів перевищує український, до якого входить двадцять вісім країн та близько півмільярда споживачів.

На відміну від досвіду торгівлі з Росією, коли кожен новий день може принести нову необґрунтовану заборону, правила торгівлі з ЄС є прогнозованими, а адаптація до європейських стандартів відбувається поступово.

Проте, як показує досвід, якщо визначити ставку ввізного мита на той чи інший товар не складно, то розібратись та виконати усі вимоги щодо дотримання технічних стандартів чи санітарних норм ЄС – завдання не з легких. Тому, сьогодні перед українським бізнесом «наріжним каменем» стоїть проблема модернізації виробничих процесів та приведення у відповідності своєї продукції до стандартів ЄС.

По друге, у відповідь на "торговельну війну" з боку Росії, на початку 2016 року уряд України затвердив торгові контрзаходи, так звані «Дзеркальні санкції» і заборонив поставки ряду російських товарів, сумарна вартість імпорту яких відповідає вартості забороненого РФ українського експорту. Після того, як російсько-українські санкції стали реальністю, Україна встигла значно диверсифікувати ринки збуту власного продовольства. Головними покупцями наразі виступають країни ЄС, Китай, держави Близького Сходу та Північної Африки. «Маленькі катастрофи - велика диверсифікація» - під таким гаслом пройшов 2106 рік для членів Івано-франківської торгово-промислової палати.

Попит на сертифікати походження товарів на для експорту на ринки ЄС зростає у геометричній прогресії. За 2016 р. Івано-Франківська торгова промислова палата в 2016 році видала 10 761 сертифікат походження товару форми А (використовується для преференційного експорту до країн ЄС). В той самий час, кількість заявок на сертифікати до Росії за два останні роки зменшились в 5 разів до 244 шт в 2016 році і лише до кількох десятків за перші чотири місяці цього року. Сьогодні впевнено можна сказати, що бізнес Прикарпаття успішно переорієнтувався із російського ринку на європейський вектор розвитку.

Українським компаніям, які планують розпочати співпрацю з ринком ЄС для початку потрібно визначитись з поняттям «експортер» - якщо компанія вже експортує свою продукцію в треті країни, то, на мою думку, вона вже здійснила значний поступ вперед. В такому випадку їм потрібно буде лише адаптуватись до специфічних умов ЄС, який є одним з найбільших ринків у світі і, в той же час, значною мірою бюрократизованим та конкурентним. Інший випадок (коли компанія лише планує розпочати експортну діяльність) є значно складнішим, оскільки потребуватиме значних зусиль з підготовки, аналізу, різноманітних досліджень та планування. Щодо конкретних порад як почати співпрацю з ринком ЄС, то я завжди починаю розмову на цю тематику з питань – що, куди і за скільки Ви хочете експортувати?

Під питанням «Що?» розуміємо вид продукції, її відповідність стандартам та іншим вимогам ЄС і головне – наявність попиту на дану продукцію на загальному ринку ЄС.

Наступний етап – визначитись з безпосереднім пунктом призначення Вашої продукції, оскільки, потрібно враховувати регіональні відмінності в споживацьких уподобаннях, об’ємах споживання, сезонних коливаннях цін тощо.

Ну і нарешті варто зрозуміти чи відповідає Ваша пропозиція ціновим очікуванням в місці призначення. Всім відомо, до прикладу, про значний рівень дотацій для виробників с/г продукції в країнах ЄС, що суттєво знижує вартість їхніх товарів, порівняно з багатьма закордонними конкурентами. Тому, не виключено, що провівши значну роботу з підготовки до експорту, Ви можете виявитись не конкурентними з точки зору ціни вашої продукції.

Врахувавши ці три моменти, переконаний, що Ваша компанія стане успішним експортером до країн ЄС і зможе реалізувати поставлені завдання.

Детальніше читайте тут

https://www.facebook.com/uopeneu/

https://twitter.com/UopenEU

Найближчі події

лютого 2018
MoTuWeThFrSaSu
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234

Митне оформлення

Інтерактивна карта підрозділів митного оформлення в Івано-Франківській області

Карнет АТА - спрощене митве оформлення тимчасового вивезення товарів

Системи безпеки (відеонагляд, сигналізація, контроль доступу), системи опалення (теплі підлога, інфрачервоні обігрівачі)

Facebook

Івано-Франківська торгово-промислова палата